Betonová cementová podlaha má velmi vysokou odolnost a pevnost. U betonových podlah je velmi dobrá akumulace a tím pádem je lepší setrvačnost udržení tepla v místnosti. Hutněním dosáhneme absolutní roviny a následným strojním vyhlazením (což se dělá i anhydritové podlahy) skvělé hladkosti povrchu.Betonová podlaha není samonivelační (samo rovinná) jako např. anhydritová podlaha, takže u betonových podlah lze udělat spádování což u samonivelační podlahy není možné. Cena betonové podlahy je asi o 30-40% nižší než u anhydritu. Použitý materiál písek, kamenivo, cement je velmi důležitý pro výslednou kvality podlahy. Jednoduše řečeno, není jedno např.jaký písek použijete. Každé prostředí a použití si žádá něco jiného. Rádi Vám poradíme jaká podlaha je vhodná právě na vaší stavbě.
Jak probíhá betonování podlahy?
Určení místa pro míchání betonu – V blízkosti domu je postavena míchací stanice.
Příprava místa pokládky – Před samotnou pokládkou je nutné udělat několik přípravných kroků jako například položení tepelné izolace, separační folie, výztuhy atd.
Pokládka betonu – Na vytvořený základ se začne pokládat čerstvě připravený beton.
Obvodové pásy – Zhotovení obvodových pásů podél místnosti
Stahování betonu a určení výšky podlahy- Stahováním betonové směsi se nyní vytvoří hrubý základ a výška podlahy
Strojní hlazení– Strojním hlazením betonu se vytváří dokonalá rovina podlahy.
A je hotovo – Nyní už jen čekat. Za necelých 48 hodin můžete po podlaze chodit nebo pokládat připravenou dlažbu. Betonová podlaha, ale dál zraje. Položení ostatních podlahových krytin si řídí již sám podlahář. Doba zrání je cca 30 dní. Dobu zrání betonu lze snížit použitím chemických přísad a to až na přibližně 7 dní (dle použité chemie).